Türk Eğitim Vakfı, Usta Tiyatrocu Zehra Macide Tanır’ı Kabri Başında Andı

Türk tiyatrosunun usta oyuncularından, devlet sanatçısı Zehra Macide Tanır, vefatının 11. yılında tüm mal varlığını bağışladığı Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından Emirgan Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Cumhuriyet tarihinin yetiştirdiği değerli tiyatro sanatçılarından, usta oyuncu, devlet sanatçısı Zehra Macide Tanır, vefatının 11. yılında Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafındankabri başında anıldı. 6 Şubat Salı günü Emirgan Mezarlığı’nda gerçekleşen anma törenine, usta tiyatrocunun tüm mal varlığını bağışladığı Türk Eğitim Vakfı’nın yetkilileri ve bursiyerlerinin yanı sıra yakınları ve dostları da katıldı. 

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın tüm mal varlığını TEV’e bağışlayan sanatçı hakkında “ Kıymetli bağışçımız Zehra Macide Tanır, Türk tiyatrosunun önde gelen isimlerinden biri olarak, sadece kariyeriyle değil aynı zamanda örnek sanatçı kişiliğiyle de hatıralarımızda yer etti. Tanır, ülkemizin aydınlık yarınları için eğitimin gücüne olan inancıyla gençlere destek olmayı kendine amaç edinmişti. Biz de bu yolda onunla olmaktan, adını burslarla yaşatmaktan ve onun mirasını gelecek nesillere taşımaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Allah rahmet eylesin.” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir