Trump’ın gözdesi: Gelinini Cumhuriyetçi Ulusal Komite Başkanı yapacak

ABD’de başkanlık yarışı giderek kızışırken Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olması beklenen eski Başkan Donald Trump’ın kampanyasında yanından ayırmadığı bir isim var: Gelini Lara Trump.

Trump’ın küçük oğlu Eric Trump’ın eşi olan Lara , son dönemde siyasette hızla yükselerek dikkatleri üzerine çekti. Gelinini Cumhuriyetçi Ulusal Kongre başkanlığına aday gösteren Donald Trump, mitinglerde de onu sık sık sahneye çağırıyor.

BAŞLARDA DALGA GEÇİYORDU

Bazı kaynaklara göre Trump, Kuzey Carolina Üniversitesi’nden mezun olan 41 yaşındaki gelinini başlarda pek sevmemiş ve oğluna evlenmesi için Trump Organization’dan başka bir gelin adayı bile bulmuştu. Gelininin görüntüsüyle de sık sık dalga geçen Trump, şimdi kampanyası için yoğun şekilde çalışan Lara’yla eyalet eyalet geziyor.

Trump Ailesi’nin yükselen yıldızı Lara Trump, bir süredir arka planda olan Trump’ın kızı ve eski danışmanı Ivanka’dan kalan boşluğu doldurdu. Trump’ın Cumhuriyetçi Ulusal Kongre eş başkanlığına aday gösterdiği Lara Trump, mitinglerde Trump’ın Cumhuriyetçi Parti’deki rakibi Nikki Haley’i de sert sözlerle hedef alıyor.

Trump’ın ilk başkanlık kampanyasında da yüklü miktarda bağış toplayarak kayınpederinin gözüne giren Lara, sık sık sağcı medya organlarına çıkarak Trump için destek istiyor.

Öte yandan Trump’ın siyasette fazla deneyimi olmayan gelinini Cumhuriyetçi Ulusal Kongre’ye aday göstermesi partisi içinde eleştirilere yol açıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir