Tesla Sürücüleri Dertli: Elon Musk’a ‘Paslı’ Tesla Şoku

Tesla sürücüleri yağmurda kalan ve yıkattıkları araçlarının paslandığını iddia etti. Tesla’nın yeni elektrikli otomobil modeli Cybertruck, özellikle sıra dışı tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Ancak geçen aylarda teslim edilen araçla ilgili çok konuşulacak iddia ortaya atıldı.

Birçok müşteri, 79 bin dolarlık aracın iki gün yağmurda sürdükten sonra paslandığını bildirdi. Bir araç sahibi, bir Cybertruck forumunda deneyimini paylaşarak, Tesla aracını 1 Şubat’ta satın aldığını ve 11 günlük kullanımın ardından metal üzerinde korozyon oluştuğunu fark ettiğini belirtti.

İddialara göre Tesla danışmanı, Cybertruck’ların yağmurda turuncu pas izleri oluşturduğundan ve aracın cilalanması gerektiğinden bahsetti.

Tesla Cybertruck fiyatı da versiyona göre değişiklik gösteriyor. Tesla Cybertruck Rear-Wheel Drive versiyonunun fiyatı 60 bin 990 dolar iken, All-Wheel Drive fiyatı ise 79 bin 990 dolar. En yüksek özelliklere sahip Tesla Cybertruck Cyberbeast fiyatı ise 99 bin 990 dolar olarak belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir