SGK Uzmanı Özgür Erdursun’dan Emekli Maaşı Tepkisi! Bu Maaşlarla Huzurevleri Dahi Kabul Etmiyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Uzmanı Özgür Erdursun, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı enflasyon rakamları sonrası memur ve emekli maaşında yaşanan erimeye dikkat çekti.

Enflasyon Eylül ayında aylık bazda yüzde 4,75 artarken, yıllık enflasyon yüzde 61,53 olarak gerçekleşti. Böylece enflasyon 2023 yılının zirvesini gördü.

Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte emekli ve memur zammı için 3 aylık rakamlar da kesinleşirken sosyal medya hesabından paylaşım yapan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Uzmanı Özgür Erdursun, “Bu emekli aylıklarıyla emeklileri huzur evleri dahi kabul etmiyor” dedi.

Erdursun’un paylaşımı şöyle:

“TÜİK Eylül ayı enflasyonunu yüzde %4.75 olarak açıkladı. TÜİK OVP’de hedeflenen %65’i tutturacak! Memura, memur emeklilerine %47, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine %38 zam (enflasyon farkı) çıkacak, seçim öncesinde %50’ye tamamlanacak!

1 Temmuz’da emekliye yapılan %25 oranında zam! TÜİK verilerine göre 3 ayda eridi! 3 aylık enflasyon %25.10! Ekim ayında emekli aylıklarına seyyanen artış olması gerekiyor. Bu emekli aylıklarıyla emeklileri huzur evleri dahi kabul etmiyor!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir