Kayserili çiftçilerden ‘büyük’ organik sürpriz

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesi, çiftçilerin desteklenmesi ve üretimin arttırılması amacıyla, küçükbaş hayvan dağıtımından traktör desteğine, hayvan sulama göletlerinden yerli ve milli tohum ve yem bitkisi tohumu desteğine kadar birçok önemli projeye imza attı. Bu kapsamda çiftçiye dağıtılan ve ekimi yapılan tohumlar ürünlerini vermeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş’i başkanlık makamında kabul etti.

Başkan Büyükkılıç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçilere yapmış olduğu hizmetlerin devam edeceğini, üretenin her zaman yanında olduklarını söyledi.

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş ise tarım ve hayvancılık alanında imza attığı projelerle çiftçiler ve üreticilerin takdirini toplayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Ziyaretin sonunda Güneş tarafından Başkan Büyükkılıç’a, Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtımı yapılan ve çiftçilerin ürettiği organik ürünler olan organik aspir yağı, nohut ve ay çekirdeği, hediye olarak takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir