Başkan Sandıkçı, Canik Eğitim ve Bilim Şenliği, Eğitim,Öğrenci

Mesleki ve sosyal alanda kendini geliştirmiş, prensip sahibi nesiller yetiştirmek için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Canik Belediyesi, onları yeni nesil teknolojilerle, bilim ve sanat programlarıyla buluşturmayı sürdürüyor. Çocuklar ve gençlerde merak ve heyecan uyandıran, Canik Belediyesi ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilçede düzenlenen Canik Eğitim ve Bilim Şenliği kapılarını ziyaretçilerine açtı. Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen, öğrencilerin gözlem ve atölye çalışmalarıyla bir araya geleceği, yeni nesil teknolojileri deneyimleyeceği ve vatandaşların ziyaretlerine de açık olan Canik Eğitim ve Bilim Şenliği iki gün sürecek. Eğitime yönelik çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Çocuk ve gençlerimizi bilim ve teknolojiye hâkim, mesleki ve kültürel birikimlerini edinmiş, geleceğe tam donanımlı bir şekilde hazırlamak adına var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Sandıkçı’dan Eğitim Vurgusu

Çanta ve kırtasiye seti desteği, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü, Canik Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfları, Canik Fen Lisesi ve sayısı arttırılan nitelikli okullar ile eğitim alanına yönelik hayata geçirilen projelerle Canik’i eğitimde marka bir kent haline getirdiklerine işaret eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, öğrencilerin nitelikli eğitim alması, bilim ve teknoloji alanında lider bir nesil yetiştirmek için tüm imkânları seferber ettiklerini belirterek, “Çocuk ve gençlerimizi bilim ve teknolojiye hâkim, mesleki ve kültürel birikimlerini edinmiş, geleceğe tam donanımlı bir şekilde hazırlamak adına var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. Eğitim alanında yönelik desteklerimiz, imza attığımız sayısız etkinlik ve programla öğrencilerimizin ve ailelerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bizler biliyoruz ki, yarınlarımızın inşasını, sağlam temeller üzerinde daha güçlü kılmanın yegâne yolu, kaliteli ve nitelikli eğitimler neticesinde her yönden kendini geliştirmiş bir nesille mümkündür” dedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın ev sahipliğinde Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Canik Eğitim ve Bilim Şenliği açılış programına, Canik Kaymakamı Vehbi Bakır, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, Canik İlçe Müftüsü Bayram Karar, Canik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gül, Canik İlçe Emniyet Müdür Vekili Muharrem Elmas, Canik Jandarma İlçe Komutan Vekili Jan. Asb. Kd. Bşçvş. Ayhan Aydın, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Canik Eğitim ve Bilim Şenliği 26-27 Eylül 2023 tarihlerinde, saat 9 ile 15 arasında konuklarını ağırlamaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir