Warner Bros. Discovery ve Paramount, South Park için karşı karşıya

Cuma günü Warner Bros. Discovery, sözleşme ihlali olduğuna inandığı için Paramount, South Park Digital Studios ve MTV Entertainment’a yüz milyonlarca dolar talep eden bir dava açtı.

Warner, 2019’da Paramount’un ünlü çizgi filmi “South Park”ın lisansını almak için 500 milyon dolardan fazla ödeme yapmayı kabul ettiğini söyledi. Ancak bir iddiaya göre; “South Park” hakları için teklif verme sürecinde Paramount, Warner Bros. Discovery’ye Paramount’un kendi yayın hizmeti için şovun haklarını paylaşmayı düşünüp düşünmeyeceğini sordu ve bu teklifi reddedildi.

Warner, açtığı davada Paramount’un sözleşmesinden geri döndüğünü iddia etti. Paramount’tan bir sözcü, Warner’ın davada öne sürdüğü iddiaları yalanlayarak, Warner’ın lisans ücretlerini ödemeyi bıraktığını ekledi. Yapılan açıklamada, “Bu iddiaların asılsız olduğuna inanıyoruz ve bunu yasal süreç aracılığıyla kanıtlamayı dört gözle bekliyoruz” denildi.

Anlaşma HBO Max’in “South Park”ın son sezonunun ilk bölümlerini 2020’de almasını gerektirse de Paramount, Mart ayında Warner’a pandemi nedeniyle sezonun yapımını durduracağını bildirdiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir