İzmir’de tacizci alkollüydüm dedi indirim aldı

DHA

İzmir’in Konak ilçesi Alsancak Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde annesi ile telefonda görüştüğü sırada 23 yaşındaki N.D.’nin yanına gelen 42 yaşındaki Soner A., genç kızı taciz etmeye çalıştı.

Genç kız kurtulmak için daha kalabalık bir noktaya hareket etti.

Talihsiz kızı takip eden Soner A., elini N.D.’nin pantolonunun içine sokarak, cinsel saldırıda bulundu.

O anlar kameralara yansıdı

N.D. bağırıp çevredekilerden yardım istedikten sonra polisi aradı. O anlar güvenlik kamerasına yansırken, Soner A. polis ekiplerince gözaltına alındı.

Tutuklanan Soner A. hakkında ‘sarkıntılık düzeyinde cinsel saldırı’ suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açıldı.

“Alkolün tesiri ile yanlış anlamış olabilirim”

Soner A., 18 Nisan’da İzmir 16’ncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim önüne çıktı.

Sanık savunmasında, “Olay tarihinde iş görüşmesi için Akhisar’dan gelmiştim. Görüşme olumsuz sonuçlanınca bir miktar alkol aldım. Yolda yürüdüğüm sırada N.D. ile bir an göz göze geldik. Alkolün tesiri ile yanlış anlamış olabilirim. Kendisiyle konuşmak için koluna dokunmak istedim. Müşteki ani biçimde dönünce elim bel hizasına denk geldi. Pişmanım. Bakmakta olduğum 2 çocuğum ve bir ailem var” dedi.

İlk duruşmada tahliye oldu

Duruşmada söz verilen N.D. ise “Olay günü telefonda annemle Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne çıkan ara bir yolda konuşurken Soner A. yanıma geldi. Çok yakın bir mesafeye kadar yüzüme yaklaşıp, kiminle konuştuğumu sordu. Bana dokunmaya çalıştı. Söylediklerini telefonda olan annem de duydu.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne çıkıp, kalabalığa karışmak istedim. Ancak yürürken arkamdan bir elin pantolonuma arkadan hamle yaptığını ve bir parmağın bana dokunduğunu hissettim. Dönerek tepki gösterdim, sonra yardım isteyip, polise haber verdim” diye konuştu.

İlk duruşmada hakim, Soner A.’nın tahliyesine karar verdi.

Üst sınırdan ceza istendi

Soner A.’nın yargılanmasına İzmir 16’ncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya mağdur N.D. ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada söz alan N.D., Soner A., hakkındaki şikayetini yineledi. N.D’nin avukatı İpek Kul ise “Sanık Soner A.’nın üst sınırdan cezalandırılmasını talep ediyoruz. Önceki beyanlarımızı tekrar ediyoruz ve şikayetimizi yineliyoruz. Sanıktan şikayetçiyiz” dedi.

Takdiri indirimle 2 yıl 1 ay ceza aldı

Sanık avukatı ise müvekkilinin beraatini talep etti. Beyanların ardından karar açıklandı.

Hakim, gerçekleştirdiği ani, kesik ve sarkıntılık düzeyinde kalan cinsel davranışla mağdurun vücut dokunulmazlığını ihlal ettiği gerekçesiyle Soner A.’yı ‘cinsel saldırı’ suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Hakim, cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkilerini değerlendirip, sosyal ve ekonomik durumuna dikkati çekip, ‘takdiri indirimi’ de uyguladı. İndirim sonrası Soner A.’nın cezası, 2 yıl 1 ay hapse düşürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir